KANAPÉ
Pszichológiai Praxis

Baráth Elvira

pszichológus
Időpontfoglalás

Fehér Ildikó

egészségpszichológus
Időpontfoglalás

Dr. Han Kinga

Pszichiáter
Dr. Han KingaIdőpontfoglalás

Karácsonyi Anikó

pszichológus
Időpontfoglalás
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánunk Neketek!

🎄🎁🎉


A KANAPÉ pszichológiai praxis a mai igényeknek megfelelően kialakított magánrendelő, melynek nem titkolt célja, hogy új színt nyissunk a pszichológiai rendelők palettáján.
A rendelő kialakítása során, elkötelezetten arra törekedtünk, hogy a hozzánk érkező látogató, már az első pillanatokban egy otthonos, megnyugtató közegben érezze magát, hiszen tudjuk milyen izgalommal jár az első találkozás.
Számunkra a helyszín megválasztásában kiemelkedő szerepet játszott, hogy mind a pesti, mind a budai oldalról, autóval és tömegközlekedési eszközzel minden korosztály számára egyaránt könnyedén megközelíthető legyen.
Konzultációs időpontjaink pedig alkalmazkodnak a nagyvárosi lüktetésben élők és az eltérő korosztályok igényeihez.
Rendelőnk, a kamasz (15 éves kortól) és a felnőtt korosztály számára nyújt segítséget, komplex egyénre szabott módon

Szolgáltatásaink

Pszichológiai tanácsadás

Az egyéni pszichológiai tanácsadás központjában Te állsz, a gondolataid érzéseid, félelmeid, vágyaid. Olyan helyzetek érzések, amikor úgy érzed, hogy megrekedtél, nem látod a kiutat.
Ez érintheti a karrieredet, magánéletedet. Szólhat munkahelyi- családi vagy baráti kapcsolataidról, kötődhet sürgető döntéshelyzetből adódó feszültséghez, túlterheltséghez, kommunikációs problémákhoz, vagy esetleg veszteségélményhez, betegséghez.
A folyamat során közösen gondolkodunk a hozott problémáról, kérdésről, élethelyzetről. Segítünk feldolgozni, új nézőpontokat keresni egy adott probléma megoldására, a pszichológia eszközeire támaszkodva, hogy egyre közelebb kerüljünk a megoldásához.
Empatikus és támogató közegben beszélhetünk olyan témákról is, amelyekkel kapcsolatban általában nehezünkre esik megnyílni. A folyamat fókuszában azonban nem kizárólag nehézségek állhatnak. A fejlődési vágy, önbizalmunk építése vagy önismeretünk elmélyítése is lehet a kitűzött cél az egyéni pszichológiai tanácsadás során.

Addiktológiai konzultáció

A konzultációs folyamat során kémiai- (gyógyszer, kábítószer, alkohol) viselkedési addikcióval/függőséggel (étkezési zavar, internet, számítógép függőség, kapcsolatfüggőség) szenvedőknek segítünk a felépülési folyamatban, a probléma felismerésétől, megismeréséig, személyre szabott megoldások kidolgozásán át, készségek fejlesztésén, felelős döntések meghozatalán át, a célok kitűzéséig és azok eléréséig.
Addiktológiai konzultáció kamaszoknak is.
A konzultációra általában heti egy alkalommal, lehetőség szerint mindig azonos időpontban és helyszínen kerül sor.
A közös munkát időről időre együttesen értékeljük, áttekintjük a változás jeleit és a felépülés előrehaladását.
A konzultációs folyamat első, intenzív szakasza általában 6-10 alkalomból áll. Ezt követően a kliens kérése alapján további, ritkított találkozásokra nyílik lehetőség a közös munka végleges lezárásáig.

Kamasz konzultáció

A serdülőkor közismerten sok konfliktussal terhelt időszak. Ennek oka nem egyszerűen az ekkor zajló biológiai-és ezzel párhuzamosan zajló pszichikai fejlődés- amely önmagában véve- akár „konfliktusmentesen is túlélhető életszakasz” , hanem társadalmi okok is állnak a serdülőkori válságok hátterében. Az egymásnak ellentmondó „társadalmi minták és értékek”, valamint ezek hiteltelen képviselése a terhelések krízishelyzeteket okozva, arra késztetik a serdülőt, hogy deviáns magatartásával tiltakozzon, illetve feszültségoldó szereket szedjen, vagy különböző „pótcselekvések” formájában csökkentse szorongását.
A módszer, amivel dolgozunk komplex, holisztikus és egyénre szabott.
Az emberi természetről vallott nézetünk:
Hangsúly az egyénen, az emberen van egy folyamatban, de mégis a rendszer részének tekintjük. Hiszünk abban, hogy az ember pozitív fejlődés- orientált a megfelelő körülmények esetén. Fontos a személy belső bölcsessége és az érzelmek megjelenése.
A konzultáns szerepe a folyamatban:
Egyenrangú kapcsolat kialakítására törekszünk, modellezzünk, felmérjük a helyzetet, bátorítunk, sőt esetleg házi feladatot is adunk. Az” én – te” minőségét hangsúlyozzuk. A középpontban az ügyfél egyedülálló különlegessége áll. Hangsúly az elfogadáson, az empátián, konkrétságokon és az őszinteségen alakul.
Konzultáció menete:
A konzultáció definíciószerűen olyan folyamat, amely interperszonális kapcsolatokat foglal magában. Egyéni szinten folyik, ahol bizalmas légkör alakul ki a konzultáns és a kliens között, ami lehetővé teszi a kommunikációt, feltárást, változást és fejlődést. A konzultációban a kliensnek megvan az az előnye, hogy azonnali visszajelzést kap a konzultánstól a viselkedését, érzéseit és terveit tekintve.
Az elméleti irányzatokat tekintve holisztikus irányzatot követjük. Nincs kifejezett irányzat, ahhoz nyúlok amire szükség van.

Pár-és család konzultáció

Pár konzultáció:
Szeretné, ha ismét harmonikus, bizalommal és szeretettel teli lenne párkapcsolata, házassága?
Mindenkinek vannak nehéz időszakai, problémái, melyekkel egyedül nehezen tud megbirkózni. Csapatunk ebben tud támogatást adni, a konfliktusok, párkapcsolati nehézségek, feszültségek feloldásában, megoldásában.
Amiben például segítünk:

• nehezen bírható a családon belüli feszültség,
• úgy érzi, párjával egymás mellett élnek, nem együtt
• úgy érzi, változtatni szeretne
Családkonzultáció:

A családterápia olyan pszichoterápiás módszer, amely a’kezelés” tárgyának nem a tünethordozó egyént, hanem a családot tekinti.
Alapfeltételezése, hogy a család pszichológiai egység; a kölcsönösen egymásra ható családtagok rendszere teremti meg az egyének fejlődésének feltételeit, illetve befolyásolja azok mindenkori működését.
Ezért a családterapeuták a tünetet nem csak az érintett családtag szempontjából vizsgálják, hanem úgy értékelik, hogy azok egyben a család működésének zavaraira mutatnak. Szükségesnek tartják tehát az egész családot bevonni a terápia folyamatába, hogy a tüneteket képző, illetve fenntartó tudatos és tudattalan interakcióban is történjen változás.
Módszereink:

• a megoldás áll a középpontban
• megszabadítanak azoktól a láthatatlan automatizmusoktól, melyek jelentősen megnehezítik a problémák kezelését, megoldását
• általában 5-10 alkalom alatt érzékelhető a változás

Csoportos konzultáció

„Egy mindenkiért, mindenki egyért!”
A csoportterápia az egyéni pszichoterápiás módszerek kiscsoportokban történő alkalmazása, amely során a csoportdinamika igénybevételével segíti a személyiség integrációját, a belső élmények megjelenítését, és az alkalmazkodás módozatainak kipróbálását.
A csoportterápiákra jellemző, hogy egy adott problematika megoldásában motivált emberek gyűlnek össze, akik mindnyájan érintettek az adott témában.
A csoportterápiák keretei az adott csoport tematikájától függően eltérhetnek, de fő jellegzetességei az alábbiak:
A csoportok általában 8-14 fő közötti létszámmal szerveződnek.
Témától függően, egy vagy esetenként két vezető vezeti a csoportokat.
Nyitott, vagy zárt formában működnek, ami azt jelenti, hogy amennyiben a csoport nyitott, bármikor lehet hozzá csatlakozni, a zárt működési forma esetén, a meghirdetett csoport teljes tartalma alatt ugyanazok a csoporttagok járnak, menet közben nem lehet csatlakozni.
A csoportterápiás ülések hossza általában 90-180 perc.
Minden csoport egyik legfontosabb jellemzője, a TITOKTARTÁS. Minden, ami a csoportban elhangzik szigorúan titok, azt csoporton kívül nem lehet megosztani külsős személyekkel.
Több csoport esetén előfordul, hogy előzetes interjúra kerül sor, mely alkalmával a jelentkezőknek lehetősége van tájékozódni az adott csoport működéséről, és ezáltal megtudhatjuk, hogy milyen terápiás forma lenne számunkra a leghatékonyabb.
A csoportot az adott témában jól képzett vezetők tartják.

Szülő, hozzátartozó konzultáció

A kamasz korosztály autonómiára való törekvésében és identitásának keresésében elutasítja a felnőtt társadalmat, még ha az segíteni is akarna, s döntővé válik a kortársak, a kortárscsoportok befolyása életükben. Ideálokat keresnek, létformát választanak, folyamatosan helyüket keresve a felnőttek társadalmában.
A gyenge, sérülékeny, esetleges érzelemszegény személyiséget a tanácstalanság, csalódás vagy kitaszítottság érzése, az ítélőképesség hiánya és a következmények belátásának képtelensége sodorhatja a fiatalokat a kriminalitás felé, és ezen belül olyan csoportokhoz kapcsolódhatnak, ahol megoldásként a kábítószer illetve az alkohol játszanak döntő szerepet.
A fentiekből látható, hogy ez a kor nagy kihívást jelent a fiataloknak, de nem csak nekik, hanem a hozzátartozóknak, szülőknek is egyaránt. A szülők hozzátartozók gyakran szembesülhetnek a mindennapi konfliktusokkal, az elutasítással, nehéz kommunikációval, nagyon hasznos ha ideje korán felismeri a deviáns magatartásra, vagy a szenvedélybetegségekre utaló első csalhatatlan jeleket. A felismerés után már csak az a fontosabb, hogy a megoldást elősegítő módszereket, technikáknak is birtokában legyünk.
A konzultáció lehet egyéni és csoportos formában is.
A csoport előnye, hogy meghallgathatják más szülők tapasztalatait, problémait és lehetséges probléma megoldásaikat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram